Rychlý kontakt

Hotline indicator

Tel: +420 577 501 111
Pracovní doba:
07:00 – 15:00
E-mail: efatra@fatra.cz

Dotazy

S jakýmikoliv dotazy nás neváhejte kontaktovat telefonicky nebo prostřednictvím formuláře.

Kontaktní formulář

Odpovědi na dotazy

Dotaz č.1:

Dobrý den, navštívila jsem Vaše stránky a velmi mě zaujaly Vaše nafukovací hračky. Jsou velmi pěkné. Jak dlouho nabízíte tyto hračky na Vašich stránkách e-shopu. Děkuji

Dobrý den, nafukovací hračky znovu vyrábíme od roku 2010, prostřednictvím vlastního e-shopu je prodáváme teprve první týden:). Krásně jednoduchý a funkční design zvířátek je dílem designerky Libuše Niklové.

Počet nabízených nafukovacích hraček bude dále rozšiřován, Věříme, že Vás i tyto zaujmou.

Výroba hraček ve Fatře Napajedla má dlouhou historii. První hračky se v Napajedlech začaly vyrábět již brzy po založení výrobního závodu a to už v roce 1937. Hračky byly z latexu a pryže. Jejich výroba byla přerušena válkou. Ihned po skončení války se výroba hraček obnovila a začala být rychle rozšiřována. Vyráběly se zde míče, figurky zvířat a lidí, panenky, chrastítka atd. První nafukovací míč byl vyroben už v roce 1953.

Největší rozvoj nafukovacích a harmonikových hraček nastal v šedesátých letech, kdy ve Fatře působili věhlasní designéři Libuše Niklová a Alfréd Klug. Nafukovacích hraček se vyrábělo cca 200 druhů s různými barevnými potisky a to až do roku 2000. Fatra a hračky bylo téměř synonymum. V roce 2010 byla výroba obnovena u příležitosti výstavy 200 dm3 dechu. 


Dotaz č.2:

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli neuvažujete o výrobě kvalitnějších plátěnek?

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Aktuálně vyrábíme a nabízíme základní ESO pláštěnky, do budoucna nevylučujeme ani návrat dalšího původního sortimentu Fatry, včetně dalších typů pláštěnek. Nabídku ale doplňujeme postupně na základě analýz trhu a fin. možností s ohledem na vstupní náklady na přípravu výroby a certifikaci. Pokud budete sledovat naše webové stránky a nabídku na e-shopu, budete o všech novinkách průběžně informován. Přeji pěkný den.

Dotaz č. 3:

Dobrý den, jaké lepidlo je vhodné k lepení hraček?

Dobrý den, hračky jsou vyrobeny z měkčeného PVC, proto je pro ně vhodné lepidlo na měkčené PVC. Tato lepidla lze zakoupit např. v drogerii.

Vyskytnout se mohou dva druhy poškození - v ploše a ve sváru.

  • Postup při lepení v ploše je jednoduchý. Místo očistíme, odmastíme, naneseme lepidlo, přiložíme záplatu a zatížíme. Zatížení necháme tak dlouho, jak doporučuje výrobce lepidla.
  • Poškození, které je ve sváru bohužel opravit nelze.

 

 Dotaz č. 4:

Je možná platba bankovním převodem?

Dobrý den, od června roku 2014 je možné platit i online. Postup je jednoduchý:

  • V objednávce si vyberte banku ve které máte účet.
  • Systém vás přesměruje přímo na stránku vašeho internetového bankovnictví, kde se přihlásíte tak, jak jste zvyklý.
  • Po přihlášení do internetového bankovnictví najdete již vyplněný platební příkaz (vyplněné číslo účtu prodejce, variabilní symbol, částka za zboží) stačí pouze potvrdit.
  • Potvrzená platba je následně převedena prostřednictvím platebního kanálu na účet určený pro službu PayU u této banky.
  • Úhrada platební kartou je také velmi jednoduchá. Vyberte si typ karty (Visa, Mastercard), zadejte do formuláře údaje z platební karty (číslo karty, datum expirace, CVV kód na zadní straně karty) a po potvrzení platby se peníze ihned odečtou z vašeho účtu.
  • Stejně postupujte také při úhradě standardním bankovním převodem.Realizace: ImperialMedia s.r.o. 2013